Skip to main content
Secondary menu
ECF Home
ECF Contact
LMS Contact
LMS Home
LMS - Bury Area Chess League
You are here
Bury Area Chess League
Main menu
Home
Fixtures
League Tables
Previous Seasons
Team Captains
Reports
Admin
Contact
Not Logged in
Login
|
Forgot Password
|
Help
Events
BACL 2023-24
Today's Fixtures
Division 1
Division 2
Division 3
Roger Goldsmith Div 1
Roger Goldsmith Div 2
Bury St Edmunds 2023-24
Today's Fixtures
Christmas Rapid
February Rapid
Cambridge City 2023-24
Today's Fixtures
Internal Rapidplay
Internal Standardplay
Club Championship 2023-24
Ely 2023-24
Today's Fixtures
u1600 Round Robin
Linton 2022-23
Today's Fixtures
Club Championship
Ribbands Rapidplay
Newmarket 2024
Today's Fixtures
Club Championship
Club Championship (Rapid)
Exec Members
Today's Fixtures
Exec Members
Help
ECF League Management System
Team Captains
Team Captains
(Login to see email and phone.)
Team
Event
Captain
Email
Telephone
Mobile
(01) League Chairman
Exec Members
Anthony Chan
*****
*****
*****
(02) Vice-Chairman
Exec Members
Craig Bradshaw
*****
*****
*****
(03) Match Secretary
Exec Members
Richard Caves
*****
*****
*****
(04) Admin Secretary
Exec Members
Ollie Lenton
*****
*****
*****
(05) Treasurer
Exec Members
Paul Kemp
*****
*****
*****
(06) Internet Officer
Exec Members
Steven Lovell
*****
*****
*****
(07) Ratings Officer
Exec Members
Bob Jones
*****
*****
*****
Bury Abbey
Roger Goldsmith Div 1
Bob Jones
*****
*****
*****
Bury Beehive
Roger Goldsmith Div 2
Dan Pugh
*****
*****
*****
Bury St Edmunds Barracudas
Division 3
Craig Bradshaw
*****
*****
*****
Bury St Edmunds Cobras
Division 1
Mike Harris
*****
*****
*****
Bury St Edmunds Earwigs
Division 3
Hugo Smith
*****
*****
*****
Bury St Edmunds Hornets
Division 2
Bob Jones
*****
*****
*****
Bury St Edmunds Scarabs
Division 1
Jan Balogh
*****
*****
*****
Bury St Edmunds Vipers
Division 2
Zeb Strela
*****
*****
*****
Cambridge Academicals
Division 2
Stephen Pride
*****
*****
*****
Cambridge Bollards
Division 1
Dan Waller
*****
*****
*****
Cambridge Choristers
Division 1
Philip Fallon
*****
*****
*****
Cambridge Examiners
Division 1
Norman Hutchinson
*****
*****
*****
Cambridge Gowns
Division 2
Tom Bramley
*****
*****
*****
Cambridge Tourists
Roger Goldsmith Div 1
Stephen Pride
*****
*****
*****
Ely Beet Bandits
Roger Goldsmith Div 2
Ollie Lenton
*****
*****
*****
Ely Beet Bishops
Division 1
Martyn Goodger
*****
*****
*****
Ely Beet Rooks
Division 3
Daniel Finch
*****
*****
*****
Linton Lapwings
Roger Goldsmith Div 2
Simon Marsden
*****
*****
*****
Linton Lemurs
Division 3
Michael Osborn
*****
*****
*****
Linton Leopards
Division 1
Christopher Davison
*****
*****
*****
Linton Linnets
Roger Goldsmith Div 2
Greg Thompson
*****
*****
*****
Linton Lions
Division 1
Paul McMahon
*****
*****
*****
Linton Llamas
Division 2
Oded Pilowsky Bankirer
*****
*****
*****
Linton Longspurs
Roger Goldsmith Div 1
James Briginshaw
*****
*****
*****
Linton Lynxes
Division 2
Alan Wadsworth
*****
*****
*****
Newmarket Dark Horses
Division 3
Mr Charles Richmond
*****
*****
*****
Newmarket Knights
Roger Goldsmith Div 2
Mike Angel
*****
*****
*****
Newmarket Thoroughbreds
Division 2
Eugene Husband
*****
*****
*****
Stowmarket
Division 3
Richard Caves
*****
*****
*****
Stowmarket Checks
Roger Goldsmith Div 2
Richard Caves
*****
*****
*****
Sudbury
Division 3
Andrew Last
*****
*****
*****