2022-23 | T W Crabb Shield Tournament | Individual swiss |
2022-23 | Div 1 - Davy Trophy | Team League |
2022-23 | Div 2 - Weston Trophy | Team League |
2022-23 | Div 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Team League |
2022-23 | Div 4 - Athenaeum Cup | Team League |
2022-23 | Richardson Cup | Knockout (Draw by round) |
2022-23 | Sam Haystead Memorial Trophy | Knockout (Draw by round) |
2022-23 | Sheffield Individual Championships | Individual swiss |
2022-23 | SASCA Rapidplay | Individual swiss |
2022-23 | Summer League Division 1 | Team League |
2022-23 | Summer League Division 2 | Team League |
2022-23 | Summer League Division 3 | Team League |
2022-23 | Summer League Division 4 | Team League |
2022-23 | Friendly Team Rapidplays | Team League |
2021-22 | Sheffield Mini Rapidplay Minor | Individual all play all |
2021-22 | Sheffield Mini Rapidplay Major | Individual all play all |
2021-22 | Sheffield, 3rd Mini-Standardplay | Individual swiss |
2021-22 | Online League Season 3, Division 1 | Team League |
2021-22 | Online League Season 3, Division 2 | Team League |
2021-22 | Online League Season 3, Division 3 | Team League |
2021-22 | Online Knock-Out Cup | Knockout (Draw by round) |
2021-22 | Summer League Division 1 | Team League |
2021-22 | Summer League Division 2 | Team League |
2021-22 | Summer League Division 3 | Team League |
2021-22 | Sheffield Age Group Championships - U18/U15/U13 | Individual swiss |
2021-22 | Summer League Division 4 | Team League |
2021-22 | Sheffield Age Group Championships - U11/U9 | Individual swiss |
2020-21 | Sheffield, 2nd Mini Standardplay Improvers | Individual swiss |
2020-21 | Sheffield Mini Rapidplay | Individual swiss |
2020-21 | Sheffield Junior Open | Individual swiss |
2020-21 | Sheffield, 2nd Mini Standardplay Invitational | Individual swiss |
2020-21 | Kelham Island Individual | Individual unstructured |
2020-21 | Sheffield Mini Standardplay OTB | Individual swiss |
2020-21 | Online League Season 2, Division 1 | Team League |
2020-21 | Online League Season 1 | Team League |
2020-21 | Online League Season 2, Division 2 | Team League |
2020-21 | Online League Season 2, Division 3 | Team League |
2020-21 | Online League Season 2, Lucky Dip | Team League |
2019-20 | Frost Brown Online League | Team League |
2019-20 | Sheffield Individual Championships | Individual swiss |
2019-20 | Division 2 - Weston Trophy | Team League |
2019-20 | 400 League | Team League |
2019-20 | Divison 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Team League |
2019-20 | Division 1 - Davy Trophy | Team League |
2019-20 | Division 4 - Athenaeum Cup | Team League |
2019-20 | Richardson Cup | Knockout (Draw by round) |
2019-20 | Sam Haystead Memorial Trophy (Richardson Plate) | Knockout (Draw by round) |
2018-19 | Summer League Division 3 | Team League |
2018-19 | Summer League Division 2 | Team League |
2018-19 | Summer League Division 1 | Team League |
2018-19 | Sheffield Individual Championships | Individual all play all |
2018-19 | 400 League | Team League |
2018-19 | Sam Haystead Memorial Trophy (Richardson Plate) | Knockout (Draw by round) |
2018-19 | Richardson Cup | Knockout (Draw by round) |
2018-19 | Division 4 - Athenaeum Cup | Team League |
2018-19 | Division 3 - Batley-Meek Memorial Trophy | Team League |
2018-19 | Division 2 - Weston Trophy | Team League |
2018-19 | Division 1 - Davy Trophy | Team League |
2018 season | Division 5 - P H Charles Trophy | Team League |