Vivien Webster

Games (Standard Rate)

OpponentResultGradeFixtureEventOrganisation
Peter ShawL196Calderdale v WakefieldExaminer Handicap LeagueHuddersfield & District Chess Association
Mark RojinskyW101Rooks v CalderdaleExaminer Handicap LeagueHuddersfield & District Chess Association
Granville BootD154Calderdale v David BrownsExaminer Handicap LeagueHuddersfield & District Chess Association
Nigel R HepworthW133Calderdale v RooksExaminer Handicap LeagueHuddersfield & District Chess Association
Leo A KeelyL182David Browns v CalderdaleExaminer Handicap LeagueHuddersfield & District Chess Association
David KeddieL167Calderdale v Holmfirth FarmersTeam KOHuddersfield & District Chess Association
Kyle C SharpeW137Huddersfield A v Halifax A Div 1Calderdale League
Steve HarringtonD126Halifax A v Belgrave A Div 1Calderdale League
Angel A GonzalesL123Belgrave B v Halifax A Div 1Calderdale League
Sam B SwainW155Hebden Bridge B v Halifax A Div 1Calderdale League
David BoothW124Halifax A v Huddersfield A Div 1Calderdale League
Malcolm E CorbettD150Belgrave A v Halifax A Div 1Calderdale League
Angel A GonzalesW123Halifax A v Belgrave B Div 1Calderdale League
Ron GrandageW86Brighouse A v Halifax A Div 1Calderdale League
Andy LeatherbarrowW152Halifax A v Hebden Bridge A Div 1Calderdale League
Bryn W CharlesworthW113Calderdale v David Brown Gears Examiner Handicap LeagueHuddersfield & District Chess Association
John X StephensonW113Rooks v Calderdale Examiner Handicap LeagueHuddersfield & District Chess Association
Mike WilfordL114Calderdale v Wakefield Examiner Handicap LeagueHuddersfield & District Chess Association
Daniel CzerniuchW75Vikings v Calderdale Examiner Handicap LeagueHuddersfield & District Chess Association
Chris S EdwardsL132Legion of the Damned v Central LanersDivision TwoBradford and District Chess Association
Brian YarkerL140Central Laners v Shipley BDivision TwoBradford and District Chess Association
Mark R StolleryW133Keighley v Central LanersDivision TwoBradford and District Chess Association
Arthur ThompsonW105Central Laners v Ilkley BDivision TwoBradford and District Chess Association
Paul EdwardsW95Central Laners v Legion of the DamnedDivision TwoBradford and District Chess Association
Brian YarkerL140Shipley B v Central LanersDivision TwoBradford and District Chess Association
Robert DenningtonD109Ilkley C v Central LanersDivision TwoBradford and District Chess Association
Mark R StolleryL133Central Laners v KeighleyDivision TwoBradford and District Chess Association
Keith MarshW126Legion of the Damned v Central LanersDivision TwoBradford and District Chess Association
Bill TaitW131Central Laners v Ilkley CDivision TwoBradford and District Chess Association
Robin F BrowneD151Ilkley B v Central LanersDivision TwoBradford and District Chess Association
Stephen GreepD133Hull DCA A v Calderdale AWoodhouse CupYorkshire
Paul RegulskiWCalderdale B v Alwoodley AIM BrownYorkshire
Mick BeaversW74York RI D v Calderdale BIM BrownYorkshire
Stuart M JohnsonW110Calderdale B v Harrogate BIM BrownYorkshire
Martin S SimmondsL140Calderdale B v DoncasterIM BrownYorkshire
Tony PullinWCalderdale B v PontefractIM BrownYorkshire
Current Grade = 140, Estimated performance on these games = 142.4. NOTE: This estimate is not from the grading system and should not be used as a grade!